Pojemniki na pokarm: dostosuj do siebie idealny produkt

W dobie ciągłego podróżowania i przemieszczenia się z miejsca na miejsce pojemniki na pokarm są niemniej ważne niż tradycyjne naczynia. Dla studentów, pracujących i maluchów są wręcz niezbędne, aby zachować odpowiednią świeżość żywności. Ponieważ przechowujemy w nich to co będziemy spożywać, musimy dobierać je tak, aby same w sobie nie szkodziły. Rynek pojemników na żywność stale się rozwija, dlatego warto zapoznać się z najświeższymi propozycjami.

Czym charakteryzują się dobre pojemniki do przechowywania pokarmu?

Dobre pojemniki na pokarm to takie, które pozwolą bez zmartwień spakować i po czasie zjeść tak samo świeży jak wcześniej posiłek. Powinny być podręczne i nie ważyć zbyt dużo, aby dało się je spakować do torby bądź plecaka. Materiały, z których są wykonane nie powinny drażnić ani naszych zmysłów ani naszego przewodu pokarmowego. To oznacza, że pojemniki do przechowywania pokarmu nie mogą zawierać domieszek fenoli (głównie bisfenolu A). Niekoniecznie muszą być to pojemniki wykonane ze szkła – takie będą lepsze dla osób dorosłych. Szkło pozwala lepiej zachować smak i świeżość dań. Gdy robimy zakupy warto upewnić się czy pojemnik posłuży za naczynie np. do mikrofalówki lub piekarnika.

Jakie pojemniki na pokarm wybierać?

Wybór pojemnika na pokarm uzależniony jest w głównej mierze od osoby, która będzie z niego korzystać.

Jedzenie podawane niemowlętom powinno dać się zamrozić, dlatego najlepiej wybierać pojemniki odporne na niskie temperatury. Ważna będzie też pojemność. Małe dzieci nie jedzą dużo, dlatego lepiej sprawdzą się mniejsze sztuki. Nikt, a wszczególności niemowlęta, nie chcą jeść zimnych potraw. Dlatego pojemniki na pokarm dla niemowląt muszą dać się bezpiecznie podgrzać. Ciekawą propozycją w niskiej cenie są pojemniki szklane Canpol.

Osoby po okresie dojrzewania będą zainteresowane nieco innym typem pojemników na żywność. Możemy rozpatrywać je w dwóch kategoriach: jako pojemniki dodające wygody (do kuchni), a także te bardziej praktyczne – do zabrania w podróż, na uczelnię czy do pracy. Przy codzienym gotowaniu przydadzą się pojemniki na artykuły sypkie, organizery oraz szklane pozwalające podgrzać żywność po długiej nocy. Do podróży lepiej wybierać te, które podgrzejemy za pomocą mikrofali. Poleca się wybrać pojemniki zajmujące niewielką przestrzeń, a przy okazji mieszczące dużo żywności. Trudno jednoznacznie wybrać markę, która spełni wszystkie wymagania, ale warto wyróżnić kilka nazw, m. in. Curver, Rotho, Plast Team czy BRANQ.

Food obraz autorstwa valeria_aksakova - www.freepik.com